Avustralya'da Eğitim

Avustralya Eğitim Rehberi
Avustralya, Avustralya'da eğitim, Avustralya İngilizce dil okulları hakkında ücretsiz eğitim danışmanlığı

AVUSTRALYA’DA  EĞİTİM  GÖRÜRKEN VE EĞİTİM SONRASI YASAL ÇALIŞMA HAKKI

Avustralya eğitim  süresince ve sonrasında Türk öğrencilerine verdiği çalışma hakkı ile diğer ülkelerden açık ara ile ayrılmakta ve bu da Türk öğrencilerin Avustralya’yı tercihlerinde ilk sırayı almaktadır.

Eğitim alırken yasal çalışma hakkı
Avustralya’ya ister İngilizce dil eğitimi ister üniversite yada mesleki eğitim olsun   eğitim için gidiyorsanız ve eğitim süreniz 6 aydan uzun ise haftada 20 saat yasal çalışma hakkınız bulunuyor. Avustralya’da eğitim aldığınız dönemdeki tatillerde (Noel tatili, okul dönem tatilleri gibi) ise  tam gün çalışma izni bulunuyor. Özellikle Sertifika, Diploma programı olarak adlandırılan mesleki eğitim programlar öğrencilere geniş  ve çoğu zaman tam güm yasal çalışma ortamı sunuyor. Bir çok Diploma programı 9 haftalık modüllerde sunuluyor ve her modül arasında 3 hf tatil bulunuyor.  Diğer ifade ile 1 yıl süreli diploma programına giden bir öğrenci en az 3 ay tam gün çalışma olanağına sahip oluyor.

Eğitim sonrasında yasal çalışma hakkı
Avustralya’da en az 2 yıl süreli mesleki eğitim programlarına devam edenler ( sertifika, diploma programları vb) eğitimleri sonrasında 18 ay tam gün yasal çalışma hakkına sahip olmaktadırlar.
Avustralya’da  en az 2 yıl süreli üniversite eğitimi ( Lisans, Master) alanlar  eğitimleri sonrasında 2- 4 yıla kadar yasal tam gün çalışma hakkına sahipler. Üstelik Avustralya üniversitelerinden mezun olanlar göçmenlik başvurusu yaptıklarında mezun olduğunuz bölümün Nitelikli iş gücü listesinde olma zorunluluğu bulunmuyor.

Avustralya İş olanakları üzerine Eğitim Danışmanımızın yorumu:
Sidney ve Melbourne Avustralya’nın en popüler, en kalabalık ve en güzel şehirleri. Sidney  ve Melbourne doğal olarak diğer Avustralya kentlerine kıyasla daha fazla iş olanağı sunuyor, bu şehirlerde daha yüksek ücretle iş bulabilmek mümkün. Ancak iş çokluğu kadar iş arayanların da çok olduğunu, şehrin daha pahalı olduğunu da gözden uzak tutmamak gerek. Perth iş bulmanın diğer kentlere kıyasla daha kolay olduğu bir merkezdir. Perth’de kazanç biraz daha düşük olabilir ancak Perth diğer kentlere kıyasla daha ekonomik ve iş bulmak da daha kolaydır. Brisbane’ın de kendine haz avantajları bulunmaktadır.

 
Anasayfa | Makaleler | Bilgi İstek Formu | Kayıt Formu | Hakkımızda | Bize Ulaşın